Prosinec 2010

Co mi v hlavě zní...

28. prosince 2010 v 11:38 | Ester |  Ušima mýma...
Jsem nostalgická.
Vánoce (a to všechno před nimi, prostě doba adventní, přípravy, zdobení, těšení, odpočítávání,...) jsou pryč ...

vánoce
vánoce
vánoce
vánoce
... a  začátek nového roku za dveřmi.

Čekání na jaro bude dlouhé.A tohle nemůžu dostat z hlavy:
I ta atb dr. nakonec dal, abych nezdechla... Tak je mi po mnoha dnech na nic o moc o moc líp:-)
Hezký večer všem.
Ester

Předvánoční (kolo)běh...

21. prosince 2010 v 6:34 | Ester |  občasník:-)))
Nějak ten čas moc letí.
Za čtyři dny je tu Štědrý den.
Máme za sebou besídku ve školce a v místním kulturáku, něco málo upečeno (nekecám - linecké, sádlové a ořechy). Chystáme se s Felixem ještě na nepečené kuličky a vosí hnízda. Neuklízím, jsem ráda, že zvládám to běžné... Dárky zhruba pobaleny, zbývá jich jen pár.
Litr vaječňáku už padl, včera jsem umíchala další.
Celkově je to letos takové komornější. 
Což mi nevadí...
Sněhu je pořád dost, dneska ráno i klouzanice byla.
Muž kromě odhazování závějí nemůže venku nic moc dělat, tak relaxuje s tím mým koňakem:-).
Felix se neskutečně těší a odpočítává den za dnem.
Růžence je to šumák, jede si ve svých rituálech a je spokojená. Vstává v pět. Grrrrrrrrrr.
Já jsem navštívila svého lékaře (naposled jsem tam byla na předoperačním před císařem), protože šest neděl boje s urputným kašlem už jsem nějak nedávala. MUDr. mě poslechl,  uklidnil, cosi napsal.
Atb nedal, kojím...
Tak snad se neuchrchlám. 
Ani moc nečteme, jak u toho kašlu, takže Nekonečný příběh budeme mít na nekonečně dlouho...
Mějte se všichni moc hezky.
Ester
linecké


Zpráva o stavu Unie, aneb náš rok 2010 v kostce...

7. prosince 2010 v 20:50 | Ester |  občasník:-)))
LEDEN
     Do prvního ledna jsme vpadli SRaBem (pro neznalé - střevní chřipka). Začal Felix, následně jsem to přebrala. Felix od té doby nejí rybí prsty, já jsem tehdy myslela, že zdechnu.  Růženka to ustála. Muž plynule přešel z deprese prosincové do novoroční. Oslavili jsme sedmý rok naší cesty z města. Růženka se na nás naučila vyplazovat jazyk a vrčet jako tygr:-)
Učím se netelefonovat. 
ÚNOR
     Děti ho různě prochrchlaly a prochcípaly. Sněhu pořád mraky, jak říká Nohavica - bobovalo se už jenom z povinnosti. Růženka začala baštit ovoce a  zeleninu, narozdíl od doby s Felixem jí vyvařuju domácí stravu. Muž má vyhlídku na podnikání, tak držíme palce... 
BŘEZEN
 Růženka začala válet sudy, žvatlat slabiky, vrčení pokračuje... Felix začal chodit na předškoláckou přípravku, ač mu byly teprve čtyři roky a přihlásili jsme se ve městě do dětské knihovny. Muž jezdí denně do Prahy budovat světlé zítřky.
DUBEN
     Felix byl poprvé coby správný vesnický kluk řehtat. Sám, pod dohledem starších kluků.  Chodil poctivě, jeho podíl činil necelých sedm stovek (protočily se mi panenky), kdyby na něj na hřišti nespadla branka, ... naštěstí měl jeho andělíček strážníček pohotovost, takže to bylo jen pár modřin. Za vydělané peníze si koupil bionicle. Jak jinak. Proběhla pětiletá prohlídka - doporučení na oční a na ORL.  Na ORL nám svérázná MUDra. doporučila vyndat Felixovi nosní mandli, což udělat zatím nehodláme... Oční ok. Tatínek má problémy se svým společníkem, který zdá se hledal ne obchodního partnera, ale blbce nebo bílého koníčka. Odjel nám na týden do UK zachraňovat nezachránitelné.
KVĚTEN
     Růženka už necouvá, ale leze po čtyřech dopředu, občas si u něčeho stoupne, pořád nám zapatlává televizi. Felix pochrchlává.
Manžel už ví, že je třeba se s vyčůraným společníkem rozejít, hledá způsob, jak to nejlíp provést...
ČERVEN
     Skončilo zavinování dle Karpa. Musíme hledat jiné způsoby, jak uspávat dceru, vypadající jako houska:-). No, co už - je jí devět měsíců... Felix se naučil plavat s kruhem (už se nebojí vydat do- prostřed bazénu a nedrží se u kraje). Plave i tam, kde nestačí. Aby toho nebylo málo odjel na pár dní s dědou rybařit (do té doby věc nemyslitelná), vrátil se spokojený a nachcípaný:-). Od návratu spí sám ve svém pokojíčku (do té doby s námi v ložnici, ve společné posteli). Měníme mercedes za fábii:-)
ČERVENEC
     Vedra k padnutí. Hrajeme po večerech badminton a kupujeme last minute na Krétu. 12 dní. Když jsme se vrátili, ochladilo se na deset stupňů. Felix se odstěhoval na letní byt k babičce a dědovi (do té doby tam nikdy nespal) a nechce se mu domů.  Uzemňuje mě větou: "Mami, já jsem jako bumerang. Ten se taky vydá na cestu a pak se vrátí zpátky..." Růženka začíná vytvářet smyslupná slovíčka a je to mazel. Muž hledá práci. Mimoto vozí z lesa hromady šutrů, chystá se stavět rozhlednu... Mám 55 kg.
SRPEN
     Felix spoustu dní a nocí spokojen u našich. Růženka týden před prvními narozeninami první zub:-). Felix s dědou na pár dní na rybách a na dalších výletech. Super, akorát ho moc nevidíme...
Muž hledá práci a vozí šutry. Mezitím si střihnul zkoušky v autoškole a má profesní průkaz. Není žádný béčko.
ZÁŘÍ
     Byla jsem s Felixem v kině na Kuky se vrací. Moc se nám to líbilo. Muž hlídal dceru. Večer předtím slavil čtyřicáté osmé narozeniny (asi za dva měsíce zjistil, že mu bylo čtyřicet sedm...) a nebyl úplně ok. Ale když hlídá muž, nevím jak to dělá, dcera mu to usnadní a prostě spí... Růžence rostou další zuby, obě děti mají rýmu jak pes, a tak pořád dokola. Felix začal chodit na kroužek Šikulové. Proběhla noční bojová hra Pán prstenů. Felix donesl kouzelný amulet a hlavu plnou krásné elfky Janičky:-).
Muž hledá práci, čeká na zařazení na rekvalifikaci od úřadu práce a buduje z kamene.
Já, ač nepřítel ručních prací jsem pro Felixe ušila figurku Kukyho. Z ponožky.
ŘÍJEN
     Felix se naučil hodiny a dostal hodinky. Taky čte kratší slova, psaná velkými i malými písmeny. Začal chodit na angličtinu. Dostal diplom za nejkrásnějšího ručně vyrobeného draka. Byla jsem v porotě:-) Máme dva nové kocourky. Růženka bojuje s atopickým ekzémem hnusného rozsahu. Doufám, že to není od koček... Zhoršení sleduju s růstem zubů, rapidní zhoršení po poslední hexe. Chodí sama.
Po mnoha letech jsem ostříhaná a tmavá. Vypadám (a cítím se) jako před deseti lety. Ale ještě pořád se hledám...
Muž jako každý rok touhle dobou  dostal atb na průdušky. Práci nemá, rekvalifikaci nemá, v depresích se utápí... Obešel, obvolal, obmejloval minimálně dvacet míst... Pro jedny je moc starej, jiným vadí, že deset let dělal vedoucího. 
LISTOPAD
     Růženku léčíme kortikoidovou mastí a zázračně zabírá. Otázkou je, na jak dlouho. Mmch. má pět zubů. Felix pořád chrchlá, takže do školky moc nechodí. Jsem s ním doma ráda. Čte, píše a počítá. Je drzej jak pes, netuším, co bude v pubertě...
Muž našel práci. Takovou, kterou nikdy nechtěl dělat. Tři směny  ve fabrice. Přijel domů úplně vyřízenej z toho, jak hezky tam s ním jednaly (personalistka a mistrová). Obě dámy si prý pobyly delší dobu na pracáku a měly pro něj pochopení. Jinak pořád buduje z kamene.
PROSINEC
     Růženka rozšířila slovník o perly typu: pavouk, myš, pryč, had... Vypadá to na druhé kolo ekzému. Mažu A-dermou a doufám... Muž nastoupil do práce. Já mám téměř nakoupené dárky (přes net, pošťáci jsou tu obden). Jinak na vánoce zatím nic hotovo. Ale já se polepším. Felix se na vánoce těší. Doufám, že to nebude jako loni. Cituju: "Mami, já mám z toho štědrého dne takové rozporuplné pocity."...

Moc si přeju, ať příští rok není horší než ten letošní. Ať jsme v rámci možností zdraví a spolu. 
Hezký večer.
Ester