Září 2010

Ještě není tma...

23. září 2010 v 8:53 | Ester |  Ušima mýma...
Jsem svým založením optimista.
Někdy mám ale chvíle, kdy tohle:  http://www.youtube.com/watch_popup?v=T_5XXjTM2_4&vq=medium je to pravé...

Hezký den všem.
Ester

Barvy září(cí)...

18. září 2010 v 20:40 | Ester |  Zachyceno (foto) drápkem...
Dneska pro změnu něco ze zahrádky. Ne mojí...
žlutá
červená
vřes
Ester

Podzim s velkým P:-)

16. září 2010 v 21:19 | Ester |  Zachyceno (foto) drápkem...
Dnešek se povedl. Až na to, že hodně foukalo, bylo krásně.
Posuďte sami...
pole

růže
chmýříbezinky
Ester

Hezký den...

12. září 2010 v 21:28 | Ester |  občasník:-)))
Po týdnu marodění jsme vyrazili na piknik do lesa na druhý konec vsi:-). Felix vyzbrojen lukem a šípy, batohem s foťákem a tatrankou, Růženka rohlíkem a sůšama do kočárku. Myslela jsem, že usne, ale ani náhodou. Byli jsme na cestě něco přes dvě hodiny a bylo krásně, na tričko. Tak jsme si s Felixem tak vyprávěli, louskali oříšky, fotili, poznávali stromy a kytky, prostě úplně jednoduše a hezky jsme se měli. O malým pištidle v kočárku někdy jindy:-).
výlet
výlet
výlet
Hezký večer a díky všem za komentáře, které tady necháváte:-)
Ester

Netýkavka, Kuky a ruční práce...

8. září 2010 v 22:12 | Ester |  občasník:-)))
Zahájili jsme chcípací sezonu. Strašně se ochladilo, není divu. Jsme všichni komplet nastydlý, rýmu máme jak psi. Růženka si k tomu hodila ještě teplotu, ale ta je snad zažehnána. Takže se pelešíme doma. Každý rok si píšu, kdy začínáme topit, většinou je to kolem dvacátého září. Letos od konce srpna, přitápím kamnama každý večer...
Minulý týden nás navštívila plzeňská teta. Měli jsme tak s Felixem možnost jet se několikrát projet sami na kole, což se nám s kočárem běžně nedaří. Zprovoznila jsem Felixovi svůj starý digitál (který měl už rok na hraní, což přežil ve zdraví), a tak jsme vyráželi na lovy beze zbraní. U řeky právě kvetou "prskavky". Asi je to netýkavka.  Když se na uzrálý plod sáhne, vystřelí, čímž se superrychle množí. Ale ty květy. Od fialové, přes růžovou až k úplně bílé. A všude kolem hejna čmeláků a včel. Nevím proč, možná kdybych zapátrala, tak to zjistím, ale květy týhle potvory mi strašně připomínají orchideje. Prostě jsou krásný.
bolševníkbolševník

bolševník
V sobotu slavil muž narozeniny. Mělo být grilování venku. Na teploměru deset stupňů, takže nic moc. Nicméně odpoledne vylezlo sluníčko a zadařilo se. Za to v neděli po ránu se s mužem točil celý svět:-). Aby toho na něj nebylo málo, dostal na celé odpoledne Růženku a kamarádi nás s Felixem vzali do kina na Kukyho. Svěráky mám ráda oba. Zdeňka jako herce, Jana jako režiséra. Nejvíc se mi líbila Jízda, ve své době naprosto kultovní film a Kolja. Jinak Zdeňka miluju jako pana Lavičku.
Film Kuky se vrací se povedl. Takže moje minirecenze: určitě to není film pro úplný prcky. Felix je na svůj věk rozumově vyspělý až dost, ale strašně těžce nesl emocionální karamboly, které na Kukyho číhaly (ztráta kamaráda, hledání cesty domů, nepřátelství,...), chvílemi se o něj strašně bál, skoro chtěl z kina odejít. Scénář - super, můj názor je, že se vlastně vedle sebe paralelně odvíjí dva filmy (jeden pro děti a jeden pro dospělé, včetně krásných podobenství), loutky úžasné, kamera perfektní, líbily se mi makroefekty a postupné zaostřování. Civilní hlas Zdeňka Svěráka jakožto Kapitána von Hergota mi zpočátku neseděl, postupně jsem zjišťovala, že je to přesně ono. Dabing postaviček byla vůbec lahůdka, co loutka, to pecka: Čtvrtníček, Lábus, Macháček, Liška, ... A o tom, že vlastně nevím, jak to doopravdy bylo, jestli maminka Kukyho nepozorovaně zlikvidovala (což taky dělám) nebo prostě jen zapadl za postel, se skoro stydím psát. Pro sebe jsem si hodila romantický konec - Kuky se stane novým kapitánem a v lese zavládne klid a mír...
Felix odcházel maximálně spokojený a hlášky z filmu mi přeříkává ještě dneska. To, že se mu film tak moc líbil, mě inspirovalo k nevídanému výkonu. Předesílám, že nejsem typ na ruční práce. Ponožky nezašívám, knoflík občas ano, když není vyhnutí. Moje babička umí plést, šít i vyšívat, mamka plete, já jsem pako:-). Ale mateřská láska je sakra silný hnací motor. Prostě jsem se rozhodla, že udělám Felixovi radost a toho Kukyho mu vyrobím. No, stálo mě to dva večery, Kuky si není moc podobný, barva taky úplně nesedí, i když mu říkali "pane růžovko", ale pro Felixe je to prostě on. Tak mám radost, že má radost:-).
Kuky
Mimochodem, nechápu, jak je možné, že když Růženku hlídá tatínek, tak vždycky spí...
A recept na výrobu podobných mazlíků zde: http://www.brydova.cz/napady/textilni-napady/93-ponozkovi-psi


Těším se na to pravé léto babí.
Hezký večer všem.
Ester

O dešti...

1. září 2010 v 23:12 | Ester |  občasník:-)))
Pár obrázků ze soboty. Zrovna nepršelo, tak jsme vyrazili na povinnou půlhodinku k řece. Dostat Felixe ven je někdy problém, ale většinou ho pak nemůžu stejně tak dobře dostat domů. Musí přece šermovat se všema větvema, co najde, musí zmydlit všechnu dlouhou trávu, co uvidí, musí toho prostě moc:-). Růženka ho sleduje a je v sedmém nebi...
Nevím proč, asi je to tím počasím, ale tahle fotka vystihuje mojí "koncosrpnovou" náladu. Nostalgie a blížící se podzim. Mám ráda podzimní barvy, listí, co šustí pod nohama, modrobílou konvici po babičce plnou  horkého čaje s medem, hořící kamna a naskládaná polena, to teplo, když se vleze domů, sluneční paprsky, které ještě dokážou pošimrat na tváři, ale netěším se na plískanice, nemoci, zkracující se dny, studená rána a ledové nohy.
Teď jsme se učili s Felixem hezkou básničku o dešti. To mě přivedlo na myšlenku, kolik je vlastně druhů deště. Milý, jemný, taková sprška, co všem přijde vhod,  rychlý, intenzivní, co buší do oken a jakmile vysvitne sluníčko, louže bleskurychle mizí, nebo právě ten podzimní, který bývá vleklý, nekonečný a nepříjemně mokrý:-)


list

mikeš
A ta básnička o dešti jako přídavek - ale jen volně:
Déšť - J. Balík

Za chviličku, za minutku
pokropí už ptačí budku
bodlák
patník
plot i stříšku
potom vklouzne do kožíšku
myškám
co se právě
spolu v trávě
honí.
V mracích roste déšť.
Už voní.


Ester