Únor 2009

Zima, zima, zima...

19. února 2009 v 11:54 | Ester
Já vím, všichni si už přejeme jaro.
Aby nás pošimralo sluníčko na nose a mohli jsme si sundat bundy. Aby nás ráno budili ptáci (brzy nás to jejich řvaní začne pěkně štvát:-))) a přes den bzučely včely. Aby vykvetla první jarní kytka.
Jenže když právě teď je zima táááák krásná.
Holt se prostě povedla na poslední chvíli.
Ale sluší jí to.
Moc.
Tak ještě chviličku, jo?
Hezký den.
Ester

Čekání na neštovice...

18. února 2009 v 10:00 | Ester |  občasník:-)))
Už skoro čtrnáct dní čekám. Čekat se dá na spoustu různých věcí. Čekat se dá vesele, s přiblblým úsměvem, rozpačitě, nervozně, se stáhnutou prdelkou, se strachem, který radši ani nepřipomínat... Já jsem ale cvok a čekám na neštovice. Čekám na ně tak urputně a připraveně, až mi z toho hrabe.
Cca před dvěma týdny dostala v naší MŠ čtyřletá holčička tuhle tzv. běžnou, dětskou, pupínkovou nemoc. Nevím proč, ale mám z téhle nemoci respekt, nebo spíš hrůzu (já sama jsem v dětství měla přesně pět kusů, ale pamatuju si, jak mamka mazala sestru štětkou na holení...). Tuhle holčičku jsem spolu s Felixem v den, kdy jí naskočil první pupenec (o kterém se v té době ještě nevědělo) vyzvedla a šli jsme společně k ní domů, na pěknou oslavu. Vzhledem k tomu, že ona holčička a můj syn spolu ve finále skončili pod peřinou, určitě se nejednalo o náhodný kontakt.
Druhý den ráno volala "holčičková" maminka, že mají neštovice. Aha, takže nezbývalo než jednat. Já, hlava racionální, mám čtrnáct dní na to, nastudovat o nepříteli co se dá, zruinovat rodinný rozpočet a vybrakovat lékárny, přeorganizovat to nejnutnější a připravit Felixe na to, co ho možná čeká.
Tak jo. To všechno jsem udělala. Ve školce už včera padla první oběť "náhodného kontaktu" a já pořád čekám. Normální člověk ví, že takhle můžu čekat až do jara, nebo taky několik let. Včera jsem na BC četla krásnou větu - nevím tedy, jestli to bude úplně přesně: "Bůh se nejvíc směje, když plánujeme..."
obrázek převzat z www.nestovice.czÚnor bílý, pole sílí...

17. února 2009 v 12:27 | Ester |  občasník:-)))

Konečně i u nás na Šumavě začala zima. Už týden sněží. Když přestane, vyleze sluníčko a je tu jako někde v Alpách. Mám ráda bílou zimu a zvlášť teď, když na dveře už pomalu klepe jaro...
Takže přidávám pár zimně dokumentačních:
Ale stejně, jaro už se chystá:-)))

Znovu a jinak...

17. února 2009 v 11:58 | Ester |  Zachyceno (foto) drápkem...
Začátek roku 2009 byl pro mě náročný. V podstatě jsem ho jen tak "přežívala". Na to, vzít foťák do ruky, nebylo ani pomyšlení. Bylo mi pořád špatně. Strašně špatně. Doufám, že tak moc špatně, že se "mandlička" uhnízdila tak, jak to má být správně, a zdárně mě opustí až za půl roku:-))).
Takhle Růženka nebo Josífek vypadají ve 13.tt. Ten krásný nosánek je můj:-))).