Podzimní nokturno...

23. října 2008 v 21:19 | Ester |  Esterčina pavučina

Podzimní nokturno…

Sobota 4. 10. 2008


Dnes pro mě začal podzim.


Ale předbíhám. V půlce září jsme se vrátili ze sluncem spálené (ale přenádherné) Kréty. Po přistání v Praze kapitán hlásil teplotu něco kolem osmi stupňů. Celé letadlo zachvátil hysterický smích. Ale mělo být hůř… Šumava je krásná, ale nemilosrdná. U nás už bylo na nule:-))).
Celý následující den mi byla strašná zima. Střídala jsem horký grog a pobyt u rozpálených kamen. Večer jsem z toho byla totálně grogy…

Na dalších čtrnáct dní se sluníčko schovalo. Zataženo, déšť, vítr, zataženo, zataženo, vítr. Felix dostal rýmu. Začal znovu chodit do školky (poznámka pro zasvěcené - zatím to jde dobře - "ťukám"…), já do práce. Po práci domů, honem schovat, do tepla. Zahradou jsem vždycky jenom proběhla.

A dneska konečně začal podzim. Ten podzim, co mám ráda. Červený, rudý, tmavě fialový, zlatý až do hněda. Miluju tuhle kombinaci barev. Vzali jsme s Felixem košík a vyrazili na šípky. A taky na trnky.

Padaly listy. Vítr je bral stromům a Felix mi říkal, že jsou to vlaštovky, co se chystají odletět. Prošli jsme Dolní loukou, zastavili se u krmelce a nechali tam natrhaná jablíčka. Na Horní louce jsme si hráli na jeleny. Vlezli jsme do lesa a vyšplhali se na posed. Dvířka nešla otevřít. Dívali jsme se na traktor, jak orá pole. Vyprávěli jsme si o tom, že na podzim se všechno chystá k odpočinku. Došli jsme k řece. Naše letní stavby nenávratně vzala voda. Všechny ty rybníčky, bazény, věže a studny. U řeky jsme v létě trávili hodně času. Voda v naší řece je dvojí. Černá, trošku strašidelná, tam, kam sahá stín stromů a kam se nedostanou sluneční paprsky. Zlatá tam, kde se ve vodě odráží slunce. Dneska byla jenom černá. Zatáhlo se a začalo poprchávat.

Byl čas jít domů.


Na křídlech podzimu
zamávám všem.
Slábnoucí paprsky
pohladí zem.
Ahoj a vraťte se
na nitkách poutníčků.
Někdy si vzpomeňte
na malou chviličku.
Na to, jak vypadá slunečné nebe
na to, že u nás už pořádně zebe.
Ahoj, a vraťte se
poslové jara.
Doufám, že příští rok,
nebudu stará…

Hezký večer.
Ester
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama